Haberler

Amatör Ruhunu Kaybetmeyen Profesyoneller Paneli

Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından "Amatör Ruhunu Kaybetmeyen Profesyoneller" adlı panel düzenlendi.

Panele, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Hereke MYO Müdürü Prof. Dr. F. Burcu Candan, Körfez Belediye Başkan Vekili İsa Taş, Eski Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu, Beşiktaş ve Kocaelispor Eski Futbolcusu Kaan Dobra, Kocaeli Birlik Spor Kulüp Başkanı Erhan Yılmaz, öğretim üyeleri, Körfez Belediyesi Spor Akademisi Koordinatörü ve Körfez Belediyesi Spor Danışmanı Metin Özkan, Körfez Belediyesi Spor Akademisi Branşlar Sorumlusu Melih Yücel, Akademi Futbol Şube Sorumlusu Erdoğan Koç, akademi antrenörleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Panelde açılış konuşmasında sporun başkenti Körfez diyerek yola çıktıklarını ve kurulan akademide 15 branşta 3500 sporcunun bulunduğunu belirten Körfez Belediyesi Başkanı İsmail Baran " Bu sayının kısa vadede 7000'e çıkarılması için gayret ediliyor. Çok değerli bir spor ekibimiz var. Sadece sporcu olmak mühim değil. Sanata, edebiyata da ilgi gösterilmeli. Projelerimiz hayata geçtiğinde önemli sporculara sahip olacağız. Yüreğinde imanı olan, ülkesine bağlı nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz " dedi.

Hereke MYO Müdürü Prof. Dr. Burcu Candan, Körfez Belediye Başkanı Sayın İsmail Baran'a desteklerinden ötürü teşekkürlerini ileterek, "Amatör anlamda ruhunu kaybetmeyen insanlar yaptıkları meslekten çok daha fazla zevk alıyorlar. Dilerim ki sizler de ilerde hangi mesleği icra ederseniz edin, amatör ruhunuzu kaybetmeyin" dedi. Okul Başkanı Onur Kından ise tüm katılımcılara ve panelistlere teşekkür etti.

Erdem Övüç moderatörlüğünde yapılan panel, Mustafa Çulcu ve Kaan Dobra'nın sorulara cevap vermesiyle devam etti. Ülkemizde alt yapıya önem verilmesi gerektiği, kulüp yöneticilerinin tercihlerinin başarıyı ve başarısızlığı doğrudan etkilediği, spor yöneticilerinin liyakata göre seçilmesi gerektiği, her şeyde olduğu gibi sporda da başarılı olmak için çok çalışmanın gerektiği söylendi. Soru cevap bölümünün ardından konuklara plaketler takdim edildi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors