Haberler

Prof. Dr. Z. Mine Solak Emeklilik Töreni

Üniversitemiz Tıp Fakültesi emektar ve değerli öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Z. Mine Solak için bugün (20.09.2017) emeklilik töreni düzenlendi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk yanı sıra çok sayıda akademisyen, davetli ve öğrenci katıldı.

"Mine hocamız çalışma disipliniyle hepimize abla oldu"

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Prof. Dr. Z. Mine Solak'ın hayat hikayesi slayt eşliğinde anlatılırken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi yaptığı konuşmada Kocaeli Üniversitesi Girişimsel Kardiyoloji Anabilim Dalındaki tedavi işlemlerinin başlamasında Prof. Dr. Z. Mine Solak'ın çok büyük katkısı olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, "Mine hocamız çalışma disipliniyle hepimize abla oldu. Üniversitemizde çok güzel çalışmalar yaptı" dedi.

"Hepimiz inşallah çalıştığımız kurumda masal kahramanı gibi anılırız"

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, "Mine hocayı yakından tanıyanlar onun işini ne kadar iyi ve özverili yaptığını bilir. Hepimiz inşallah çalıştığımız kurumda masal kahramanı gibi anılırız" ifadelerini kullanarak Prof. Dr. Mine Solak'a kalan hayatında başarılar diledi. Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk ise Prof. Dr. Z. Mine Solak'ın Anesteziye büyük emekler verdiğini ve çalışmalarıyla Tıp Fakültesi'ndeki işleri kolaylaştırdığını belirterek Üniversitemize vermiş olduğu hizmetlerden ötürü Mine Solak'a teşekkürlerini iletti.

Prof. Dr. Z. Mine Solak ise Kocaeli Üniversitesi'nde görev yapmaktan dolayı her zaman mutlu olduğunu belirterek, "Başta ailem ve eşime bana vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederim. Çalışma arkadaşlarıma, bu törenin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve buraya gelen herkese de şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk Prof. Dr. Z. Mine Solak' hediye ve çiçek takdim ederken tören toplu hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu.


İsa Güner(BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors