Haberler

KOÜ’de Alternatif Pişirim Teknikleri Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO’da, Uşak Üniversitesi GSF Seramik ve Cam Bölümü öğretim elemanı Öğr. Gör. Vefa İrdelp ve Değirmendere Ali Özbay MYO misafir öğretim elemanı seramik sanatçısı Hakan Öcel tarafından Değirmendere Ali Özbay MYO yerleşkesinde alternatif pişirim teknikleri çalıştayı düzenlendi.

Çalıştayda Japonlara özgü raku pişirimi, çıplak (naked) raku tekniği, obvara pişirimi, at kılı (horse hair) pişirimi teknikleri hakkında Öğr. Gör. Vefa İrdelp tarafından önce konferans verildi. Daha sonra İrderlp ve Öcel, uygulamalı olarak bu teknikleri öğrencilerin daha önce hazırlamış oldukları formlara uyguladı.

Etkinlikte Değirmendere Ali Özbay MYO müdürü Doç. Dr. Poyraz Gürson, müdür yardımcıları Doç. Dr. Ceyhun Konak ve Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol, öğretim üyeleri, sanatseverler ve öğrenciler yer aldı. Etkinlik okul müdürü tarafından sanatçılara sertifika takdim edilmesi ile son buldu. Ortaya çıkan çalışmalar yılsonu yapılması planlanan mezuniyet sergisinde sanatseverler ile buluşacak.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors