Haberler

KOÜ'den Sanayiye Yönelik Üç Önemli Proje

Kocaeli Üniversitesi; Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2019 Yılı Mali Destek Programı kapsamında, üç önemli projeyi hayata geçirecek.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2019 Yılı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin sözleşme imza töreni Ajans Merkez Binasında gerçekleştirildi. Protokolü, üniversitemiz adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Ajans adına Genel Sekreter Dr. Mustafa Çöpoğlu imzaladı.

Üniversitemiz İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı çerçevesinde Hereke Meslek Yüksekokulu "İmalat Sanayiinde Kullanılan Yüksek Üretim Teknolojilerinin Ön Lisans Eğitim Programlarına Adaptasyonu" adlı proje ile, Uzunçiftlik Meslek Yüksekokulu "Yenilenebilir Enerji Sektörü Alanında Nitelikli İşgücü Geliştirme Ve Koordinasyon Projesi" adlı proje ile ve KOU Teknopark A.Ş., Üretim Altyapılarının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında, "Bilişim ve Yan Sektörleri Mükemmeliyet Merkezi (BİSEM) Projesi" adlı projeler kabul edildi.

İmza öncesi yapılan proje tanıtım toplantısında Hereke MYO Müdürü Prof. Dr. Elif Öğüt "İmalat Sanayiinde Kullanılan Yüksek Üretim Teknolojilerinin Ön Lisans Eğitim Programlarına Adaptasyonu Projesi ile ilgili bilgiler verirken, proje kapsamında Endüstriyel Robot, Nesnelerin İnterneti, Big Data, Sanal Gerçeklik, Endüstri 4.0 gibi konuların öğretileceği laboratuvarın kurulacağını ifade etti. Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO Müdürü Prof. Dr. Engin Özdemir de, "Yenilenebilir Enerji Sektörü Alanında Nitelikli İşgücü Geliştirme Ve Koordinasyon Projesi" tanıttı ve Alternatif Enerji Kaynakları Programının Öğretim Üyesi Kadrosunun çok güçlü olduğunu, bu yıl itibarı ile ilk öğrencilerini aldıklarını ve proje kapsamında örnek oluşturacak laboratuvarlar kurulacağını aktardı.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors