Haberler

Üniversite Sanayi İşbirliğine Bir Yenisi Eklendi

Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem veren Kocaeli Üniversitesi, işbirliklerini arttırarak devam ettiriyor. Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ile C?elik Halat ve Tel San. A.S?. arasında dün (29.05.2018) iyi niyet anlaşması imzalandı.

Rektörlükte gerçekleştirilen protokolü üniversitemiz adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, C?elik Halat ve Tel San. A.S?. adına ise Ar-Ge Merkezi Müdürü Serkan Savcıoğlu imzaladı. Üniversite-İşbirliğine bir yenisini eklediklerini ve üniversite olarak işbirliklerine oldukça önem verdiğimizi ifade eden Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, "Üniversite-Sanayi işbirliğine yönelik yıllardır yürütülen bir çaba var, artık meyvelerini vermeye başladı. İşbirliğinin her iki taraf içinde hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Üniversite olarak sanayi ile bütünleşmeyi hedeflediklerini vurgulayan Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, "İşbirlikleri sayesinde önemli çalışmalara, projelere imza atacağımıza inanıyorum. Üniversitelerde teorik bilgi, sanayide ise pratik mevcut. Teori ile pratiğin birleşmesi ile sanayi üniversitenin biliminden, üniversite de sanayinin tecrübesinden faydalanacak" ifadelerini kullandı. Ar-Ge Merkezi Müdürü Serkan Savcıoğlu ise, "Şehrimizin üniversitesi ile protokol imzaladığımız için mutluyuz. Tek seferlik değil sürdürülebilir başarıların önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple bugün yaptığımız iyi niyet anlaşmasının başlangıç olmasını ve çok sayıda projeye imza atmayı istiyoruz" dedi.

İşbirliği iyi niyet anlaşması,
* Birlikte yürütülecek bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmaları,
* İşbirliği kapsamında yapılacak projelerin (TÜBİTAK, SANTEZ ve AB projeleri) ulusal ve uluslararası proje destek programları ve fonlarından faydalandırılması hizmetleri
* Birlikte gerçekleştirilecek ortak proje ve tezlerin çıktılarından oluşan makale ve bildiri çalışmaları
* Ar-Ge projeleri ve danışmanlık hizmetleri
* Üniversiteye ulusal ve uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmaları
* Taraflar arasında rutin deneylerin yapılmasına yönelik çalışmaları
* Öğretim üyelerinin firmaya yapacakları danışmanlık çalışmaları
* Üniversitenin lisansüstü öğrencilerinin tezlerini firmayla işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmaları
* Üniversitenin lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitirme projelerini firmayla işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmaları
* Karşılıklı seminer, konferans, tanıtım etkinliklerine yönelik çalışmaları kapsıyor.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors