Haberler

GSF’de Resim Sergisi; “Geçmişe Dokunuş”

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. İsmail Keskin’in "Geçmişe Dokunuş" başlıklı 15. kişisel sergisi, 15 Nisan’da Anıtpark yerleşkesindeki Güzel Sanatlar Fakültesi Antre Sanat Galerisi’nde açıldı.

Nakışlarımızın, işlemelerimizin geçmişteki biçimsel, fonksiyonel özellikleri, günümüz tasarım koşulları ve sanatsal eğilimi çerçevesinde, İsmail Keskin’in pentür tadında soyut yorumları ve yeni bir grafiksel anlayışla ele alınıyor. Sanatçı bu sergisinde, 17 büyük boyutlu yağlıboya ve akrilik çalışmasını sanatseverlerin izlenimine sunuyor.

Çoğunlukla baskıresim, özellikle de ofset baskının atası litografiyle eserler üreten sanatçı, sergi açılışında yaptığı konuşmada “1997'de Kassel Devlet Sanat Akademisi'nde, Sayın Hocam Prof. Jochen Kastrup'un, litogafik çalışmalarıma yönelik "bunlar sana özgü yeni nakışlar" sözünden ilhamla "Türk Resminde Yeni Nakış" başlığıyla çıktığım yolda 15. kişisel sergimi gerçekleştiriyorum. Bu yolda 'nakışlarımızı' soyutlayarak, sanatımızı Avrupa ve Dünya sanatından farklı kılan kültürel birikimimize, geçmişimize dokundum. Yine bu sergimde şöyle olsa daha iyi olurdu diye aklımda kalan tablolarıma yeniden dokunduğum için serginin adını "Geçmişe Dokunuş" olarak belirledim” dedi. Konuşmasının sonunda sergi fikrini ortaya atan Dekan Prof. Dr. Nigar Pösteki’ye teşekkür etti.

Umuttepe yerleşkesinden çok sayıda akademisyen ve idari görevlinin yanı sıra Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Dekan yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Zehra Canan Bayer, Dr. Öğr. Üyesi Arda Oskay, akademik ve idari personel açılışta yer aldı. Şehir içinden sanatseverler ve öğrencilerin de geniş katılım gösterdiği sergiyi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Nigar Pösteki açtı. “İletişim Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nin dekanı olarak iki fakülte arasında kardeşlik bağı oluşturduğunu ifade eden Pösteki, İletişim Fakültesi’nden ressam Dr. Öğretim üyesi İsmail Keskin’i katkısından dolayı tebrik ettikten sonra sanatseverlerin huzurunda teşekkür belgesini kendisine takdim etti. Sergi 26 Nisana kadar açık kalacak..


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors