Haberler

KOÜ'de Doç. Dr. Ali Bekir Yıldız'ın İmza Günü Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından bugün (02.05.2018) Elektrik Devre Laboratuvarı'nda Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Bekir Yıldız'ın, Elektrik Devreleri ve Sistemleri üzerine yazmış olduğu Elektrik Devreleri 1 ve Elektrik Devreleri 2 kitaplarının imza günü gerçekleştirildi.
"KOÜ'nün Adı İyi Yerlere Taşınıyor"

İmza gününün açılışında konuşan Doç. Dr. Ali Bekir Yıldız "Böyle bir günün düzenlenmesi beni çok mutlu etti. Bu tür etkinlikler hem Kocaeli Üniversitesi'nin adını hem de bölümüm olan Elektrik Mühendisliği'nin adını çok daha iyi yerlere taşıyor. Kitap yazma serüvenim 2001 yılında başladı. İlk kitabımın %80'ini askerdeyken yazdım ve iki yılımı aldı. Kısım ikiyi yazmam ise dört yılımı aldı. Bu kitabın Elektrik, Elektronik, Bilgisayar ve Mekatronik Mühendisliği bölümü öğrencilerine manevi anlamda katkı sağladığını düşünüyorum. Bugün burada olan dostlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum." dedi.

KOÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşen Basa Arsoy, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kasım Baynal, Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ersoy Beşer, Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Esra Kandemir Beşer ve akademisyenlerle öğrencilerin katılım gösterdiği imza günü etkinliği, kitapla ilgili merak edilen soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.


Haber: Senanur Türkücü (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors