Haberler

KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Bir İlke İmza Attı

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO ve Değirmendere Müfit Saner İlkokulu işbirliğinde gerçekleştirilen "Seramik ve Cam Atıklar ile Müfit Saner İlkokulu'nun Güzelleştirilmesi" projesinin proje sunumu ve proje etkinlikleri Müfit Saner İlkokulu'nda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Öğretim kurumları bazında seramik ve cam atıkların değerlendirilmesi konusunda Türkiye'de bir ilk olan projeye KOÜ imzasını attı.

Proje sunumuna Kocaeli İl Kültür Turizm Vekili Ercan Yamen, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Emekli Eski Gölcük Kaymakamı Mustafa Pekdemir ve eşi, Müfit Saner İlkokulu müdürü Ramazan Açıkgöz, Gölcük Turizm Birlik müdürü Ayşe Dışpınar, Gölcük Muhtarlar Dernek Başkanı Bilge Saral, Kocaeli Tema Vakfı Temsilcisi Nermin Tol, STK Başkanları, okul müdürleri, öğrenciler, akademisyenler ve sanatseverler katıldı.

Proje koordinatörlüğünü Değirmendere Ali Özbay MYO müdür yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr.Öğretim Üyesi Nermin Demirkol ile Müfit Saner İlkokulu sınıf öğretmeni Tülay Şener Akdağ'ın yaptığı proje ekibinde Değirmendere Ali Özbay MYO öğretim elemanlarından Öğr.Gör.Ali Emrah Kökkaya, Hakan Öcel, Meryem Cineviz, Değirmendere Ali Özbay MYO öğrencileri, Gölcük Tema Vakfı, gönüllü esnaf ve vatandaşlar yer aldı.

Değirmendere Müfit Saner İlkokulu müdürü Ramazan Açıkgöz yaptığı konuşmada, KOÜ ile hazırladıkları projeyi anlatarak "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde başlatılan sıfır atık projeleri kapsamında yapılabilecekleri değerlendirip Değirmendere Ali Özbay MYO müdür yardımcısı Dr.Öğretim Üyesi Nermin Demirkol ve sınıf öğretmeni Tülay Şener Akdağ bu önemli projeyi başlattı" şeklinde konuştu.

Dr.Öğretim Üyesi Nermin Demirkol'da proje sunumunu gerçekleştirip bundan sonraki seramik-cam atıkların değerlendirilmesi konusundaki hedeflerini anlattı.
Proje koordinatörleri, proje ekibi ve katkı sunanlara sertifika verilmesinin ardından protokol ve katılımcılar tarafından atık seramikler ile bank kaplanması, atık boyalar ile duvarların resimlerle donatılması gibi çeşitli etkinler yapıldı.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors