Haberler

KOCAELİ CUMHURİYET VE GENÇLİK FESTİVALİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 26-29 Ekim tarihleri arasında Kocaeli’nin birçok merkezinde birbirinden farklı etkinliklerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ıncı yılı kutlamalarına coşku ve anlam katmak için ‘’Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali’’ düzenleyecek.

Lise ve üniversite gençliğinin yer alacağı festivalde etkinlikler, gösteriler, tanınmış sanatçılar ve konserler yer alacak. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Şube Müdürlükleri koordinasyonunda bu yıl ikincisi düzenlenen festivale, katılımın yoğun olması bekleniyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı Daire Başkanı Ali Bilgi, bugün (24.10.2019) Gizem Uçar ve Mustafa Gökhan İncekol’un sunduğu “Güne Bakış” programına konuk oldu. 29 Ekim Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenecek olan “Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali” hakkında açıklamalarda bulunan Bilgi, Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’nın verdiği hizmetler hakkında konuştu.

“Günlerimiz Dolu Dolu Geçecek”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının içeriği hakkında konuşan Ali Bilgi, “Öncelikle kutlamalar 4 gün sürecek şekilde ayarlandı. İlk gün cumhuriyet koşusu yarışıyla başlayacak olan etkinliğimiz konser programlarıyla devam edecek. Pazar ve pazartesi günleri ise söyleşi, doğaçlama tiyatro etkinliği ve konserler ile dolu dolu geçecek. 29 Ekim günü de kent meydanında kutlamalarımız devam edecek. Etkinlikte halk oyunları, müzik performansları ve çeşitli gösteriler olup Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri performanslarını sergileyecek. Geçen sene de yaptığımız gibi çeşitli kurum ve kuruluşlarımızın da katılımıyla fener alayı yürüyüşümüz olacak. Yürüyüş Merkez Bankası’nın önünden başlayıp Perşembe Pazarı alanı olarak bilinen Milli İrade Meydanı’nda son bulacak. Sonrasında da açık hava sineması etkinliğimizin ardından Seka Park alanında konser programımızla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı coşkuyla kutlamış olacağız.” diye konuştu.

“Bizim Gençlerimiz Çok Yetenekli”

Kocaeli Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi’nin gençlere yönelik çalışmaları hakkında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı Daire Başkanı Ali Bilgi, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuyla alakalı çok kapsayıcı etkinlikleri ve çalışmaları var. Bu çalışmalar planlanırken gençlerimizin fiziksel, psikolojik ve psikososyal gelişimleri dikkate alınarak yaş çağlarına, sosyal gelişim evrelerine uygun aktiviteler hayata geçirilmektedir. Tüm bu programlar ‘Kılavuz Gençlik’ adı altında gerçekleştirilmektedir. Hepimiz biliyoruz ki bizim gençlerimiz çok yetenekli. Bize düşen görev ise bu yetenekleri keşfedip ortaya çıkarmak. Bu konuda biz de bilgi evlerinde buna yönelik çalışmalar yapıyoruz. Özellikle ebeveynlerimize de bilgi veriyoruz onları bilinçlendiriyoruz. Lise öğrencilerimiz için de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kılavuz Gençlik kapsamında açılan Akademi Lise adında eğitim veren alanlarımız bulunmaktadır. Çeşitli ve zengin aktivitelerimizle öğrencilere eğitim vererek gençler adına güzel işler çıkartıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Mustafa Can Gözün (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors