Haberler

Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi Kent Protokolüne Tanıtıldı

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi'nde kısa zaman önce hizmete başlayan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi yapılan tören ile kent protokolüne tanıtıldı.

Törene Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça, Vefa İbrahim Aracı, Zümran Aracı, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, il müdürleri, çok sayıda kent protokolü, üniversite yönetimi, akademisyenler ile vatandaşlar katıldı.

Semahat Aracı'nın adını yaşatmak amacıyla Aracı kardeşler tarafından üniversitemizde yaptırılan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’nin tanıtım töreninde konuşan Vali Aksoy, kentimizde sağlık alanında birçok yatırımın hayata geçtiğini belirterek, “Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi önemli bilgi birikim ve donanıma sahip. Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi ile birlikte KOÜ Hastanesi daha da güçlenecektir.” dedi. Güzel eserlerin baki kaldığını, bu güzel eserin de hastalara şifa dağıtmasını temenni ettiğini ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Karaosmanoğlu ise, “Onkoloji ve Palyatif Merkezi ihtiyaç duyulan bir yerdi. Bu anlamda bu yerin hizmete girmesinden büyük mutluluk duyuyor, Aracı ailesine böylesine önemli bir merkezi kentimize kazandırdıklarından dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Burasının ilk etapta yaşlı bakım merkezi olarak planlandığını ancak ülkemiz ve kentimizdeki onkoloji ve palyatif hastaları göze alınarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da takdirleriyle Onkoloji ve Palyatif Merkezi’ne dönüştürüldüğünü aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Onkoloji, Fizik Tedavi ve Palyatif bakım servisleri bulunan merkezimizin 84 oda ve 140 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Aynı anda 45 hasta olmak üzere günlük 135 hastaya kemoterapi uygulanmaktadır. Fizik tedavi ve ayrıca havuzda tedavi hizmeti de verilmektedir” dedi. Aracı ailesinin yeni projesine de değinen Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, Aracı ailesinin babasının ismini taşıyan Onkolojik Cerrahi Hastanesi’ni de Umuttepe’de yapmak istediklerini söyledi. Törende son olarak konuşan İşinsanı Vefa İbrahim Aracı da, “Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde kolları sıvadık ve annemizin adını taşıyan bu merkezi tamamladık. Bu merkezin tamamlanmasında, hizmet vermesinde emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’ne yaptıkları katkılardan dolayı, Vefa İbrahim Aracı’ya plaket takdim ettiler. Törende son olarak protokol birlikte merkezi gezerek incelemelerde bulundu.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors