Haberler

KOÜ'de Türk Sanat Müziği Şöleni

Kocaeli Üniversitesi'nde geleneksel hale gelen "Bahar Konseri"nin on birincisi bugün (11.05.2017) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından düzenlenen ve şefliğini Prof. Dr. Fazıl Özen'in üstlendiği konseri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Engin Özdemir yanı sıra, akademik ve idari personel ile öğrenciler büyük ilgiyle takip etti. Koro ve solo olmak üzere Türk Sanat Müziği'ne damga vurmuş, birbirinden değerli eserlerin seslendirildiği konser, bestesi Lavtacı Andon Efendi'ye ait Hüseyni Peşrev ile başladı.

Sunuculuğunu Ferhan Okay'ın yaptığı konserde, Hüseyni makamında 'Senden Bilirim Yok Bana Bir Faide', 'Sinemde Bir Tutuşmuş', 'Meşeli Dağlar Meşeli' ve 'Haticem Saçlarını', Uşşak makamında 'Cana Rakibi Handan Edersin' ve 'Siyah Ebrulerin', Suzinak makamında 'Aylardır Gül Yüzünü' ve 'Gözlerin Bir İçim Su', Kürdilihicazkar makamında 'Söyle Naz mı Bu Kaç Çatış', 'Gidelim Göksu'ya', 'Muntazır Teşrifine' ve 'Seni Benden Alamazlar', Hicaz makamında ise 'Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor', 'Baharın Zamanı Geldi', 'Adalardan Bir Yar Gelir' ve 'Tel Tel Taradım Zülfünü' adlı eserler seslendirildi.

Konser sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün Şef Prof. Dr. Fazıl Özen'e teşekkür ederek çiçek takdim ederken, koro üyeleri ve saz ekibine de karanfil verdiler.


Haber: Tolga Nehbit (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors