Haberler

Kamu İhale Mevzuatı ve Satın Alma Eğitimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda 3-4 Nisan tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği işbirliğiyle "Kamu İhale Mevzuatı ve Satın Alma Eğitimi" gerçekleşti.

Kamu İhale Kurumu Grup Başkanı Türkan Zehir ve Kamu İhale Uzmanı Avukat Celal Şahbudak konuşmacı olarak yer aldığı eğitime KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk ve mal alımı, hizmet ve ihale sürecinde yer alan çok sayıda personel ve doktor katıldı. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimliği talebi üzerine gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını Prof. Dr. Zafer Cantürk yaparak etkinliğin önemine değindi ve katılımcılara teşekkür etti.

İhale Sürecindeki Kuruluşlara Büyük Kolaylık

Eğitimin ilk gününde Kamu İhale Kurumu Grup Başkanı Türkan Zehir, Kamu İhale Mevzuatı ve Satın Alma Eğitimi hakkında genel bilgiler verdi. Bu eğitimin ihale sürecindeki kuruluşlara büyük kolaylık sağladığını belirten Zehir, ihale uygulamalarına yönelik ortak hükümlerden bahsetti. Türkan Zehir, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu çerçevesinde eğitimlerin sadece devlet kurumlarında zorunlu olmadığını, ihale sürecine giren her kurumun bu eğitimi alması gerektiğini belirtti.

2. gün de ise Kamu İhale Uzmanı Avukat Celal Şahbudak, ihalelerin hukuki boyutu, mal alım ve satımı ile ilgili konularda gerçekleşen pazarlıklar ve şartnameler hakkında bilgi vererek sağlık ve hastane ihale uygulamaları özel hükümlerini anlattı. Şahbudak, tüm illerdeki bütün kamu kuruluşlarının bu tür eğitimlere ihtiyacı olduğuna vurgu yaptı.


Haber: Gülüzar Akgün(Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors