Haberler

KOÜ Uluslararası Ortaklarını Ağırlıyor

Kocaeli Üniversitesi, dünya çapında ortaklarını ve kurumlarını 7-11 Mayıs tarihlerinde üniversitemizde ağırlıyor.

KOÜ Uluslararası İlişkiler Birimi'nin, uluslararası ortaklarıyla daha güçlü ilişkiler kurmak, ağ oluşturmak ve öğrenci-personel hareketliliği için daha iyi bir işbirliği fırsatı yaratmak amacıyla yaptığı etkinlikte, 7 ülkeden 17 katılımcı yer alıyor.

Programa katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, "Sizleri aramızda görmekten ve ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Uluslararası ilişkileri önemseyen bir kurumuz. Kocaeli Üniversitesi olarak 100 farklı ülkeden 1500'e yakın öğrencimize eğitim veriyoruz. Bu kapsamda hedefimiz, 5 binin üzerinde uluslararası öğrenciyle bir arada olmak. Uluslararası öğrenci sayımızı arttırırken eğitim kalitemizi ve ortaklarımızı da arttırmayı amaçlıyoruz." dedi.

Etkinliğin ilk günü konuk üniversitelerden gelen personellerin üniversitelerini tanıtması, KOÜ-DİLMER Koordinatörü Elif Cora tarafından verilen hızlandırılmış Türkçe eğitiminin ardından Umuttepe Kampüsü'nün gezilmesi ile son buldu.

Konuklar, üniversitemizde yapılan etkinlik kapsamında KOÜ Kültür Evi ile Kocaeli'nin kültürel ve tarihi yerlerini gezecek.


Haber: Ayşegül Şahan (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors