Haberler

Bireysel Motivasyon Arttırma Yöntemleri

Kocaeli Üniverstesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde dün Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından "Bireysel Motivasyon Arttırma Yöntemleri" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe üniversitemiz akademisyenleri, personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İzgören Akademi Eğitimcisi Umut Sav, katılımcılara kişisel gelişim ve motivasyonu arttırma konusunda eğitim verdi. Kişinin motivasyonunu sağlamak için öncelikle kendisine ve karşısındakine güvenmesi gerektiğini belirten Sav, kişiler arası iletişimde insanların birbirini iyi anlamanın çok önemli olduğunu kaydetti.

Umut Sav, dans ve sporun insanların motivesini arttırdığını vurgularken iç motivasyon ve dış motivasyon arasındaki uyumu iyi sağlaması gerektiğini kaydetti. Umut Sav, "Motivasyonu arttıran hedefler tatmin edici, ortak, mantıklı, belirgin ve ulaşılabilir olmalı" ifadelerini kullandı. Etkinlikte İzgören Akademi Eğitimcisi Umut Sav personellerle konuyu pekiştirici testlerin yanı sıra kısa videolarla sunum yaptı.


Haber: Simge Karataş (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors