Haberler

Rektörümüz, Erzurum Dernekler Federasyonu İftarına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) tarafından organize edilen iftar programına katıldı.

Körfez Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu'nda düzenlenen iftar yemeğine Rektörümüzün yanı sıra Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, KEDFE Başkanı Tekin Dursun ile yönetim kurulu, STK temsilcileri ve Erzurumlu vatandaşlar katılım gösterdi.

"Fakiri ve Yaşlıyı Sevindirmek En Büyük Geleneğimiz"

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği yemekte Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, "Bir arada olmak, kol kola yaşamak, yardım etmek ve destek çıkmak yüce dinimizin bize en büyük buyruklarındandır." diyerek konuşmasına başladı. Rektörümüz, Erzurum'daki eski Ramazanlar ve Bayram günlerinin milletimizin dokusunun bir özeti olduğunu belirterek, "Fakiri, mazlumu, yaşlıyı ve çocuğu sevindirmek en büyük geleneğimizdir. Herkese yeni bayramlıkların alındığını, özellikle çocukların yeni dikilen elbiseleri koyunlarına alarak yattığını, heyecan içinde bayramı beklediklerini dün gibi hatırlarım. Bu yalnızca insanların kendi çocukları ya da yakınları için değil, öksüz ve yetimler, imkanı olmayanlar için de gözetilir, bize yüce dinimizin ruhunu en güzel biçimde yaşatırdı." dedi.

"Erzurum, Aziz Milletimizin Fertleri İçin Büyük Önem Taşımaktadır"

Erzurum insanının vatanına bağlı ve inancını yürekten yaşayan bu milletin özünü yansıtan bir yapıya sahip olduğunu aktaran Prof. Dr. Hülagü, "Herkes memleketi ile gurur duyar ancak milli mücadeleye yön veren, belki de bugünkü birlik ve beraberliğimizin temellerinin atılmasını sağlayan Erzurum'un, aziz milletimizin tüm fertleri için büyük önem taşıdığına inanıyorum. Milletimizin öz cevheri; fedakarlık, cefakarlık, kahramanlık, yardımlaşma ve misafirperverlik tavında dövülmüştür. Umuyorum ki Ramazan ayı vesilesi ile öz cevherimize ait bu hisleri arttırarak tatbik etme imkanını buluruz. Tüm hemşerilerimiz, aziz milletimiz ve tüm Müslümanlar da tıpkı Erzurum gibi mevlaya emanet olsun. Hayırlı iftarlar diler hepinizi en kalbi duygularla selamlarım." ifadelerini kullandı.

"Kocaeli Bizim İkinci Memleketimiz"

Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, "Huzurlu bir ortamda Ramazan ayı geçiriyoruz. Allah birliğimizi bozmasın. Bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" açıklamasını yaparken, KEDFE Başkanı Tekin Dursun ise "Amacımız, Kocaeli'de yaşayan Erzurumluların kaynaşmasını sağlayarak örf ve adetlerimizi burada yaşayabilmek. Kocaeli bizim ikinci memleketimiz. Bunları yaparken, başta hemşerimiz de olan Rektörümüz olmak üzere bizlerin yanında duran herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

İftar programı çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.


Haber: İsa Güner (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors