Haberler

KOÜ'nün Şampiyonu Spor Bilimleri Fakültesi

Spor Bilimleri Fakültesi, Rektörlük Kupası Futbol Turnuvası'nda şampiyon oldu.

Kocaeli Üniversitesi'nin kuruluşunun 25. yılı kapsamında düzenlenen Futbol Turnuvası'nın finalinde Spor Bilimleri Fakültesi ile Sivil Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bugün(03.11.2017) karşı karşıya geldi. Maçı 3-0 kazanan Spor Bilimleri Fakültesi turnuvanın şampiyon oldu.

Final maçını kaybeden Sivil Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ikinci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Kocaeli MYO ise üçüncü oldu. Centilmenlik ödülü ise turnuvada kart görmeyen Arslanbey MYO'a gitti.

Karşılaşma sonrası düzenlenen kupa törenine Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, fakülte dekanları, Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut ve spor yöneticileri katıldı. Spor Bilimleri Fakültesi'ne şampiyonluk kupasını veren Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, futbolcuların sevincine ortak oldu.

Rektörümüzden Şampiyon Takıma Sürpriz

Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü tören sonrası yaptığı açıklamada, turnuvanın çok güzel maçlara ev sahipliğini yaptığını belirterek, "Üniversitemizde bulunan öğrenciler bu turnuva sayesinden birbirleriyle kaynaşma imkanı buldu. Sporun birleştirici ve kardeşlik yönlerini bir kez daha görmüş olduk. Çok güzel bir sahamız var ve spor alanlarının kullanıma girmesi bizi mutlu ediyor. Birinci olan takımı da İstanbul'da oynanacak bir derbi maçına götürmeyi planlıyoruz" dedi.


İsa Güner (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors