Haberler

Ceyhun Konak, Japonya'dan Ödülle Döndü

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yrd. ve Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Konak, 7-10 Şubat 2018 tarihlerinde, Japonya'nın Nayoro şehrinde düzenlenen 18. Uluslararası Nayoro Kar Heykel Yarışması'na katıldı. Konak, katıldığı yarışmada "Nayoro Belediyesi Özel Ödülü" aldı.

Bu yıl Fransa ve Amerika'da katıldığı heykel yarışmalarının ardından Japonya'daki yarışmada da yer alan Ceyhun Konak, bir ay içerisinde üç kıtada eser üretme başarısı gösterdi.

Ceyhun Konak; ABD, Kanada, Rusya, Hollanda, Endonezya, Güney Kore ve Japonya'dan heykeltıraşların katıldığı organizasyonda, Mimar Sinan Üniversitesi'nden Doç. Dr. Bülent Çınar ve Mersin Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Şeref Erol ile Türk Takımı'nı oluşturdu. Sanatçı, "Mindful" adını verdiği bir heykel projesi gerçekleştirdi. Heykel, festival alanını gezen Japon sanatseverlerin büyük beğenisini kazanırken Nayoro Belediyesi Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Ceyhun Konak, Kocaeli Üniversitesi flamasını festival alanında açarak üniversitemizin adını Japonya'da da duyurmuş oldu. Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün sanata olan desteği ve yüksek vizyonunun kendisi için büyük bir şans olduğunu dile getiren Konak, üniversitemizin desteğini her zaman arkasında hissettiğini vurguladı. Konak, 2018 Mayıs ayında bir başka heykel projesini de Meksika'da gerçekleştirecek.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors