Haberler

KOÜ'de Otomotiv Endüstrisi Konuşuldu

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda "Otomotiv Endüstrisinde Yeni Trendler" adlı bir etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe Makina Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Adalet Zeren ve Yrd. Doç. Dr. Ersin Asım Güven, Makine Mühendisliği Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Tamer Sınmazçelik ile çok sayıda öğrenci katıldı. "Proje Yönetimi ve İnovasyon" dersi kapsamında yapılan etkinlikte konuşmacı olarak Ford Otosan İnovasyon Müdürü Doktor Serhat Erpolat yer aldı. Erpolat, otomotiv sektörünün önümüzdeki 40 yıl içerisinde göstereceği inovatif değişimlere değindi.

Otomotivi Etkileyen 4 Önemli Faktör

Ulaşımın otomotiv sektörüne sürekli yön verdiğini söyleyen Erpolat, bu sektörü en çok etkileyen 4 faktörün kentleşme, küresel orta sınıf, hava kalitesi ve değişen müşteri beklentisi olduğunu söyledi. Erpolat, 2030'a yılına kadar otomotiv sektörüne yaşanması beklenen gelişmeleri aktararak insanların beklentileri ve ihtiyaçlarına göre bu sektörün şekillendiğini kaydetti.

KOÜ Makine Mühendisliği Öğrencileri Çok Başarılı

Otomotiv sektörünün maliyeti, sağladığı istihdamla, iş imkanlarıyla bir ülkeye yön verdiğini söyleyen Serhat Erpolat, makine mühendisliği öğrencilerine tavsiyelerde de bulunarak okullardaki teorik eğitimlerin iş hayatında yetersiz kaldığını belitti. KOÜ Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin otomotiv sektöründe çok başarılı olduğunu da ifade eden Erpolat, Ford Otosan'ın istihdam önceliğinin KOÜ olduğunu sözlerine ekledi.


Haber: Ayşegül Şahan (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors