Haberler

KOÜ'de "Bir Çini Serüveni"

Çini sanatçısı Havva Fırat'ın eserlerinin yer aldığı 'Saye; Bir Çini Serüveni' adlı çini sergisi, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki ve akademisyenlerin katılımlarıyla bugün (06.06.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

40 çini eserinin yer aldığı sergide bu tür sanatların yaşatılması gerektiğini vurgulayan sanatçı Havva Fırat, farklı kurumlarda sergiyi açarak çini sanatına olan duyarlılığı arttırmayı amaçladığını söyledi. Kocaeli Üniversitesi'nin de bu serginin açılmasında kendisine destek verdiğini söyleyen Fırat, Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Pösteki'ye teşekkür etti. Sergide yer alan eserleri tek tek inceleyerek Sanatçı Havva Fırat'dan bilgi alan Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, sanata ve sanatçıya her zaman destek verdiklerini belirterek, sergide emeği bulunanlara teşekkür etti.

Sergi açılışında Sanatçı Havva Fırat, Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Pösteki'ye çini tabak hediye etti. Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Pösteki de Sanatçı Havva Fırat'a, sergisi dolayısıyla teşekkür belgesi takdim etti.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors