Haberler

Öğrenci Kulüpleri Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, spor, kültür, sanat ve spor alanlarında faaliyetlerini sürdüren öğrenci kulüplerinin başkanlarıyla Uluslararası İlişkiler Birimi'nde bir araya geldi. Öğrenci İşleri Daire Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yıldırım, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Hayriye Özpınar'ın da hazır bulunduğu toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, öğrenci kulüplerine her türlü desteği verdiklerini ve kulüplerin kapatılmadığını sadece denetlendiğini vurguladı.

Yeni kulüp kurmak isteyen öğrencilerin dikkat etmesi gereken unsurları anlatan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, "53 aktif 49 pasif olmak üzere 102 tane öğrenci kulübümüz var. Yeni kulüp kurmak isteyenlerin kulüp başkanlarını belirleyerek en az 30 öğrencinin katılımı olması ve kulüp yönergeleriyle birlikte Rektörlüğe müracaat etmesi gerekiyor. Aynı zamanda kulüp kurmak isteyen öğrencilerin bu konudaki mevzuat ve yönergeyi iyi okuması gerekir" dedi.

Öğrencilerin kulüplerini mutlaka aktif halde tutmaları gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Küçük, öğrencilerden gelen önerileri dinleyerek sorularını cevapladı ve kulüplerin yapacakları faaliyetlere her zaman destek olacaklarını söyledi.

Öğrenci kulüpleri başkanları ve öğrencileri, toplantı kapsamında öğrenci yemekhanesini gezdi. Yemeklerin yapım aşamasını inceleyen ve yerinde gören öğrenciler, yetkililerden de bilgi aldı. Yemekhane ardından ise Öğrenci Daire Başkanlığı'na geçen öğrenciler, burada da incelemelerde bulundu.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors