Haberler

Rektörümüz Atatürk’ü Anma Konserine Katıldı

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 79. Yıl dönümü anma programları kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu’nun düzenlemiş olduğu “Atatürk'ü Anma” konserine Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve eşi Ümmühan Hülagü katıldı.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un yanısıra; il protokolünden çok sayıda ismin ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Şef Ayşen Cengiz yönetimindeki Türk Müziği korosu 20 eser seslendirdi.

Konser sonunda konuşan Vali Aksoy “Bu anlamlı gecede Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak hepimizin görev ve sorumluluğudur. Bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan itibaren çok önemli atılımlar gerçekleştirdi. Bundan sonra da bu atılımları gerçekleştirmeye devam edecektir. Bu akşam koromuz bizlere güzel bir gece yaşattı. Atatürk’ü yeniden anlamak ve onun düşüncelerini daha iyi bir noktaya taşıyabilme adına bize düşünme fırsatı verdi” diyerek konserin gerçekleşmesinde emeği bulunanlara ve sanatçılara teşekkür etti.

Konser il protokolünün de yer aldığı fotoğraf çekimi ile son erdi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors