Haberler

Üniversitemizin Destekleriyle Düzenlenen KOİF’19 Kapılarını Açtı

Ülkemizde hayata geçen 'İstihdamda Milli Seferberlik' programına destek vermek amacıyla Kocaeli Valiliği koordinatörlüğünde Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası ortaklığında düzenlenen Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri (KOİF’19) bugün (04.04.2019) kapılarını açtı. Bölgemizdeki en büyük istihdam fuarı olma özelliğini taşıyan ve 3 gün boyunca ziyarete açık olacak fuar işverenler ile iş arayanları bir araya getirecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılan KOİF’19’un açılış törenine Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, il protokolü, firma temsilcileri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

KOİF açılış konuşmalarında Vali Hüseyin Aksoy, Kocaeli’nin ekonomiye katkı sunan illerin başında yer aldığını belirterek, “Devletimizin ortaya koyduğu istihdam seferberliği konusunda da ilimiz ön sıralarda yer almaktadır. Kocaeli olarak 100 bin istihdamla bu seferberliğe katkı sunmayı hedef olarak belirledik. Kocaeli’nin bunu başarabilecek ve hatta fazlasını yapabilecek potansiyeli bulunmakta.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise, “Üniversitelerin en önemli görevi ülkemizin kalkınmasına temel oluşturacak nitelikli iş gücünü yetiştirmek ve hizmete sunmaktır. Üniversitemiz özellikle 21 meslek yüksek okulunda vermekte olduğu eğitimle sanayimizin temel ihtiyaçlarından olan ara eleman sıkıntısını giderecek faaliyetlere önem vermektedir. Bununla birlikte kriter ve niteliklere sahip bireylerin yetişmesi kadar istihdam ile buluşması da büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda bugün gerçekleştirmekte olduğumuz istihdam fuarı büyük önem taşımaktadır.” açıklamasında bulundu.

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çınar Ulusoy ile İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya’nın konuşmaların ardından protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günlerinin (KOİF’19) açılış kurdelesini keserek, stantları gezdiler.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors