Haberler

Üniversite - Sanayi Buluşmalarında Limancılık Sektörü

Üniversite - Sanayi buluşmaları kapsamında, Karamürsel Meslek Yüksekokulu Deniz Liman İşletme Programı ders plan ve içeriklerinin güncellenmesi için sektörle işbirliği çalıştayı gerçekleştirildi.

Üniversitemizin Meslek Yüksekokullar Koordinatörlüğü (MEYOK) tarafından organize edilen çalıştaya sektör temsilcisi olarak, Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) Genel Sekreteri İrfan Bilgin, Yılport Holding Eğitim Müdürü Atilla Altay ve Eğitim Danışmanı Aylin Aygün, DP WORLD Yarımca Tesisi Eğitim Sorumlusu Kenan Balcı, Limaş Liman İşlt. A.Ş. İdari İşler Md. Kürşat Bal, İGSAŞ Liman Sorumlusu Rüstem Emre Yazıcı, Kocaeli Sanayi Odası uzmanı Talha Altun destek sundular.

Üniversitemizden ise, MEYOK Koordinatörü Dr. Öğr. Üy. Abdulkadir Cengiz, Karamürsel MYO Müdürü Doç. Dr. İbrahim Sertçelik ile Okul öğretim elemanlarından; Öğr. Gör. Dr. Ali Umut Ünal, Öğr. Gör. Dr. Şebnem Erkebay, Öğr. Gör. Arif Onur Öztürk, Öğr. Gör. İbrahim Düğenci ve Öğr. Gör. Şükrü Satılmış katıldı.

Çalıştayda, mevcut ders planları, güncel Ulusal Meslek Standartları ışığında eğitim içeriklerinin belirlenmesi, staj uygulamalarının verimliliği için alınacak tedbirler ile ilgili müfredat içerikli konular görüşüldü.

Çalıştayda, TÜRKLİM-KOSANO-Üniversite arasında kalıcı iş birliklerinin oluşması ve Kariyer-Port Simülasyon Merkezi'nin öğrencilerin eğitimine açılması için protokol imza sürecinin hızlandırılması kararlaştırıldı.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors