Haberler

Fen Edebiyat Fakültesi Akredite Yolunda

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi, bölümlerde yapılan çalışmalar ve eğitimler kapsamında FEDEK heyeti tarafından incelendi.

Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK), Çağdaş Türkiye'nin geleceğine şekil verecek olan, düşünen, düşündüğünü paylaşabilen, tartışan, geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi görev edinen Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi bölümlerini inceledi. Ön değerlendirme sonucunda bölümlere iletilen raporda eksiklikler bildirildi ve gerekli düzeltmelerin yapılması istendi.

3 gündür devam eden inceleme sürecinde Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile de bir görüşme gerçekleştiren FEDEK Başkanı Yavuz Ataman, Eş Başkanlar Gökay Kaynak ile Sadullah Sakallıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri incelemeler sonucunda ön değerlendirme raporunu Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır ve Prof. Dr. Ahmet Küçük ile Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün ve bölüm başkanlarının katılımı ile Senato Salonu'nda yapılan toplantı ile sundu. Raporda yapılan inceleme doğrultusunda Fen-Edebiyat Fakültesi bölümlerinde güncel araştırmaların rahatlıkla yapılabildiği belirlenirken bölümlerde ortak bir zayıflık ve kaygı saptanmadığı bildirildi.

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Halis Aygün, "Akreditasyon sürecine katkı veren başta 8 bölümümüzün başkanları olmak üzere Rektörümüz ve rektör yardımcılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Fakültemiz bölümlerinin daha kaliteli eğitim vermesine sundukları katkılardan dolayı FEDEK üyelerine de teşekkürlerimi iletiyorum" dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır ise üniversitemizin dışarıdan bakıldığında oldukça iyi bir durumda gözüktüğünü belirterek, "Üniversite yönetimi olarak belirlenen eksikliklerin giderilmesi adına üzerimize düşen görevi yapacağız. Eksikliklerin işbirliği içerisinde en kısa zamanda çözüleceğine ve üniversitemizin hak ettiği yere geleceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Ön değerlendirmelerin nihai sonucunun 60 gün içerisinde FEDEK tarafından açıklanması ve Fen Edebiyat Fakültesi bölümlerinin akredite edilmesi bekleniyor.


Haber: İsa Güner (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors