Haberler

KOÜ'de Mısır Pastasından Takı ve Obje Yapımı Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO'da Erciyes Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü öğretim elemanı Mısırlı Seramik Sanatçısı Öğr. Gör. Maged Zaky Hassan tarafından kendi sırını kurutma ve pişirme esnasında oluşturan bir seramik malzemesi olan mısır pastası ve uygulamaları konusunda konferans verildi.

Konferansın ardından ise Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol ve Mısırlı sanatçı Maged Zaky Hassan tarafından mısır pastasından takı ve obje yapımı çalıştayı gerçekleştirildi.

Çalıştayda mısır pastasının hazırlanışı uygulamalı olarak gösterilirken, önceden hazırlanan pastalar ile öğrenciler, sanatseverler ve konuklar değişik takılar yaptı. Etkinlikte Değirmendere Ali Özbay MYO öğrencileri, KOÜ GSF seramik bölümü öğrencileri, Yalova, İstanbul ve Kocaeli'den katılan çeşitli alanlardaki halk eğitim hocaları ve kursiyerleri bol bol uygulama yapma fırsatı buldular. Etkinlik okul müdürü tarafından çalıştay katılımcılarına sertifika verilmesi ile son buldu.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors