Haberler

Rektörümüz, Avukatlar Günü Hukuk Balosu'na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında düzenlenen Avukatlar Günü Hukuk Balosu gecesine katıldı. Rektörümüz, Avukat Spor Oyunlarında voleybol branşında dereceye giren avukatlara ödüllerini takdim etti.

Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe ve yönetiminin ev sahipliğinde Wellborn Otel'de düzenlenen baloya Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Barosuna bağlı avukatlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, avukatlığın, demokrasi ve adalet kavramlarının karşılığı olduğuna dikkat çekerken, "Avukatlar, hukuka ve kanuna uygun davranacağına ant içerek ancak adaletin önünde boyun eğerler. Hepinizin Avukatlar gününü kutluyorum" ifadelerini kullandı. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise "Bu anlamlı gecede sizinle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Demokratik hukuk devletinin en temel unsurlarından biri savunma hakkının yerine getirilmesidir. Avukatların görevlerini yapabilmelerinin, evrensel hukuk kuralların içerisinde ayrı bir önemi vardır. Bu vesileyle yaşamını kaybeden bütün avukatları rahmetle anıyor, mesleğine devam edenlere de görevlerinde başarılar diliyorum" dedi.

Gecede, Avukat Spor Oyunlarında bowling, masa tenisi, tenis, satranç, tavla ve voleybol branşlarında dereceye giren avukatlara ödülleri takdim edildi. Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü de voleybol dalında dereceye giren avukatlara ödüllerini verdi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors