Haberler

KOÜ İktisadi İşletme Birimi Temeline Öğrenciyi Alıyor

KOÜ İktisadi İşletmeleri üniversite öğrencilerinin sağlık, sosyal, kültür, sanat, spor, ekonomi ve teknoloji alanlarında kendilerini geliştirebilmesi, projeler, etkinlikler oluşturabilmesi ve bunlarla birlikte üniversiteye katma değer sağlanması için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Üniversite bünyesinde Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İletişim Fakültesi ile Sosyal Tesislerdeki kantinleri ve daha birçok kantini yenileyen İktisadi İşletmeleri, geleceğin aydınlık yarını olan öğrencilerin sosyal hayatını canlı ve dinamik tutarken alanlarda gönüllü öğrencilerin çalışmasına olanak veriyor.

İktisadi İşletmeler Kar Eder Hale Geldi

Öğrencilerle iç içe olmayı bir amaç edindiklerini söyleyen İktisadi İşletmeler Birimi Yrd. Doç. Dr. Öznur Gökkaya, "Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün göreve gelişiyle birlikte çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Durağan haldeki iktisadi işletmeleri kar eder hale getirdik. Üniversitemize gelir sağlanabilecek alanlarda geliştirme ve iyileştirme sağladık. Buralardan gelen gelirleri de öğrencilerimizin özellikle yaratıcı ve toplumsal alana katkı sunan projelerinde kullanmayı ilke edindik" dedi.

Sosyal Tesislerde bulunan kafeyi de yenileyerek Mahur Kafe ismiyle tekrar hizmete açan KOÜ İktisadi İşletmeler' burayı ücretsiz lig maçları, canlı müzik ve diğer aktivitelerle öğrenciler için cazip bir mekan haline getirdi.

Kartepe Park Otel Restore Edilecek

Uluslararası düzeyde konferans, seminer ve sempozyumlara ev sahibi yapan Kartepe Park Otel'in restorasyon çalışmasını da üstlenen İktisadi İşletmeleri, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile Kartepe Turizm Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin uygulama alanı olan oteli daha modern ve kullanışlı hale getirecek. Uygulama alanının dışında halka da hizmet veren otelin restorasyon çalışmalarında mevcut odaların yenilenip çatı kısmında bulunan havuzun zemine indirilmesi planlanıyor.


İsa Güner (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors