Haberler

Sosyal Girişimcilik KOÜ’ de Anlatıldı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dün (27.12.2018) Sosyal Girişimcilik adlı bir etkinlik düzenlendi. Tülay Yanıkoğlu Yazıcı’nın konuşmacı yer aldığı etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

Girişimciliğin ne olduğu hakkında bilgiler veren Yazıcı, girişimciliğin dünyada yeni bir şey üretmek ve para kazanmak için yapılamayacağını ifade ederek, girişimcinin tanımını şu şekilde yaptı: “Girişimci kesinlikle esnek olmalı, iletişimi iyi olmalı, korkuya rağmen olaylara devam edebilmeli, cesur olmalı, araştırmalı, bilgi edinmeli karşılaştırmalı, yetenekli ve liderlik vasıflı olmalıdır.’’ dedi.

“DOĞAYA DÖNMELİYİZ”

Sosyal girişimcilik hakkında bilgiler de veren Yazıcı, sosyal girişimcinin toplumda fayda üreten sistemlere liderlik yapması gerektiğini ifade etti. Yazıcı, “Girişimci, dünyadaki sorunlara sürdürülebilir çözümler üreten kişidir. Bir sosyal girişimci, herhangi bir şey üretebilir ve onu satabilir. Sosyal girişimci bu kazancın %70’ini proje için kullanmalı geri kalan %30’luk kısmı ise kendi için kullanmalıdır.’’ ifadelerini kullandı.

Etkinlik, öğrencilerin sorularının cevaplanması ile sona erdi.

Haber: Furkan BALAKÇI (Radyo K.İ.)

Fotoğraf: Arslan TEPEBAŞI (Radyo K.İ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors