Haberler

14 Mart Tıp Bayramı Töreni

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ile Kocaeli Tabipler Odası'nın '14 Mart Tıp Bayramı' sebebiyle düzenledikleri etkinlikler çerçevesinde bugün (14.03.2017) mesleğinde 50.,40. ve 25. yılını dolduran hekimlere plaket töreni yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Kocaeli Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Aynur Karadenizli, akademisyenler, hekimler ve öğrenciler katıldı.

“1 Kişi Yılda 8-9 Defa Doktora Gidiyor”

Tören açılış konuşmalarında bu tür önemli günlerin aynı zamanda analiz, muhasebe yapma günü olduğunu belirten Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, “80 milyon nüfuslu ülkemizde acil servise başvurma sayısı 100 milyonu aşmış durumda. Bir kişi yılda 8-9 defa doktora gidiyor. Geçmiş dönemleri düşündüğümüzde, o dönemlerde yaşanan büyük sıkıntıları tek tek çözmüş bulunmaktayız. Geçmişten günümüze önemli adımlar atıldı. Geçmişte sorunları nasıl çözümlediysek günümüz sorunlarını da aynı şekilde çözeceğiz. Kaliteli hayat yüksek sağlık etkisiyle vuku bulur” dedi.

“Sağlıklı Beslen – Spor Yap”

Hekimsiz ve hakimsiz yerde yaşanmaz diyen Başkan Karaosmanoğlu ise, yaşam tarzının sağlığı etkilediğini vurguladı. Sağlıklı beslenme ve sporun insan sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olduğunun altınız çizen Karaosmanoğlu, “Toplumu sağlıklı hale getirecek adımları birlikte atalım” ifadesinde bulundu. Hekimlik mesleğini icra ederken bir meslekten çok yaşam biçimini sürdürdüklerini aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Aziz milletimize hizmet etme anlayışını da kadim geleneğimizdeki insan sevgisinden ve insan yaşamına verilen değerden alıyoruz. Şeyh Edebali’nin “İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın” sözlerinden esin alarak, insan yaşamını en büyük değer olarak benimseyen bizler için hekimlik hayatımızın vazgeçilmez değeri olmuştur" şeklinde konuştu.

60., 50., 40. ve 25. yılını dolduran hekimlere plaketleri verildi

Hekimlerin sadece hastalık durumunda değil vatan korumada da bulunduklarını söyleyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Sağlıkçılar dünyanın en zor ve paha biçilimez mesleğini yapıyorlar. Bir insanın hayatını kurtarmanın bedelini ödeyebilir misiniz? Bugün ülkemize doktorlarımızın sayısı az, bunların sayısını arttırmalıyız. Fakültelerin sayısını, kontenjanların sayısını arttırmalıyız ama aynı zamanda eğitim kalitesini de korumamız gerekiyor” dedi. Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Dilek Bayramgürler, Kocaeli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Aynur Karadenizli ile Tıp Fakültesi Dönem 4 öğrencisi Amina Majeticéin de konuşmalarının ardından meslekte 60., 50., 40. ve 25. yılını dolduran hekimlere plaketleri verildi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors