Haberler

Kültür Evi'nde Popüler Kültür, Medya ve Kimlikler Konferansı

Üniversite-kent kaynaşmasının en önemli ayaklarından birini oluşturan Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi'nde alanında uzman öğretim üyeleri Kocaeli halkıyla buluşmaya devam ediyor.

Geleneksel kültürümüzün yaşamasına katkı sağlayacak Türk İslam Sanatlarından Tezhip, Ebru, Hüsn-ü Hat, Minyatür, Musiki yanı sıra Osmanlı Türkçesi, Farsça ve Arapça gibi ücretsiz kurslar düzenleyen Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi, birçok konuda düzenlediği seminerlerle de Kocaeli halkını ve üniversite öğrencilerimizi kültürel etkinliklerle buluşturuyor.

Bunlardan biri olan "Popüler Kültür, Medya ve Kimlikler" konulu konferans KOÜ Basın Halkla İlişkiler Koordinatörü ve İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Akın Deveci tarafından katılımcılarla buluştu. Konferansta üniversitemiz akademisyenleri, öğrenciler ve çok sayıda katılımcı yer aldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. İbrahim Şirin'in, Kültür Evi'nin düzenlediği etkinliklerle Kocaeli halkına ve üniversite öğrencilerine katkı sağladığını belirtti.

"Öznellik Kayboluyor, Her Şey Standartlaşıyor"

Popüler Kültür, Medya ve Kimlik konularında katılımcılara bilgi aktaran Akın Deveci, sanatın medya ile birlikte bir sermayeye dönüştürüldüğünü söyledi. Deveci "Sanat yapmak veya sanatçı olmak oldukça öznel bir durumdur. Bu kişinin hayata olan bakışıyla da ilgilidir. İnsanın hissel dünyasının dışa vurumu, yansımasıdır" dedi.

Günümüzde herkesin ve her şeyin birbirine benzetildiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Deveci, toplum içinde öznelliğin kaybolduğunu, her şeyin standartlaştığını ve 'benim kişisel tercihim' gibi kavramların yok olarak başka bir deniz içinde kaybolduğunu ifade etti.

Konferans KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. İbrahim Şirin'in Yrd. Doç. Dr. Akın Deveci'ye teşekkür belgesi takdim etmesinin ardından son buldu.


Haber: Fatih OSMA (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors