Haberler

Dünyada Seramik Fotoğraf Sergisi Kınık Köyü’nde Sergilendi

Bilecik ili Pazaryeri ilçesi Kınık Köyü’nde Bilecik Valiliği, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Pazaryeri Kaymakamlığı işbirliğinde 11-12 Ağustos 2018 tarihlerinde “Kınık Köyü Kırsalda Tasarım” etkinliği gerçekleştirildi.

Bilecik Valisi Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Pazaryeri Kaymakamı Bayram Sağır, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş’ın eşi Funda Altıntaş, Kocaeli Kent Konseyi İş Kadınları Grubu, STK temsilcileri, protokol üyeleri, seramik sanatçıları, akademisyenler, öğrenciler ve Kınık Köyü çömlekçileri ile halkı sergiyi ziyaret etti.

Kınık Köyü’nde atalardan gelen çömlekçiliğin günümüzde var olması ve geleceğe aktarılması, akademisyen, sanatçı ve usta işbirliğinde yeni tasarımların ortaya çıkarılması amacıyla düzenlenen etkinlikte Değirmendere Ali Özbay MYO Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol, 30 fotoğraftan oluşan “Dünyada Seramik” isimli fotoğraf sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

Dünyadaki seramik ile ilgili müzeleri, köyleri, eserleri ve tasarımları tanıtmaya yönelik açılan sergide Dubai, Macaristan, Japonya, İspanya, Fransa, İtalya, Stokholm gibi ülkelerin değişik kentlerinden elde edilen görüntülerle oluşturuldu.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors