Haberler

KOÜ ile GEBKİM Arasında Sağlık ve Eğitim İşbirliği

Kocaeli Üniversitesi ile GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalan protokol, sağlık ve eğitimde kapsamlı bir işbirliği öngörüyor.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirilen protokol töreni, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı Kurucuları Vefa İbrahim Aracı, Zümran Aracı ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk’ün katılımıyla yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi olarak yeni bir işbirliğine imza atmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Koruma Klor Alkali San. ve Tiv. A.Ş. ve Koruma Temizlik A.Ş. tarafından, üniversitemizde yaptırılan Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi için bir kez daha Vefa İbrahim Aracı ve kardeşi Zümran Aracı’ya teşekkür etti. Bu tür desteklerin büyük öneme sahip olduğunu aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, “Hem Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’ne sağlanacak teçhizat ve donatı desteği hem de İyi Eğitim Merkezi’ne sağlanacak teknik donanım ve ekipman desteği için başta Sayın Vefa İbrahim Aracı ve Zümran Aracı olmak üzere tüm GEBKİM yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ise, “Kocaeli Üniversitesi ile imzaladığımız protokol ile uzun süreli bir işbirliğinin temelini attık. Vakıf olarak üniversitemizin sağlık ve eğitim alanında yürüttüğü değerli çalışmalarına destek vermekten dolayı mutluyuz. Her alanda eğitimin geliştirilmesine inanıyor, İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerine büyük önem veriyoruz. Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde kurulacak İyi Eğitim Merkezi’ni bu açıdan da destekliyor ve kimya sanayimize önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyoruz. Bundan sonra işbirliğimiz daha da güçlenerek devam edecek” diye konuştu.

Protokolü üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı adına ise Vefa İbrahim Aracı imzaladı. Protokol ile Üniversitemiz Umuttepe Yerleşkesi’nde faaliyette bulunan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi’ne teçhizat ve donatı desteği sağlanacak. Ayrıca Kocaeli Üniversitesinin inşası devam eden İyi Eğitim Merkezi binası ile Yanık Merkezi’nin teknik donanım ve ekipmanına katkıda bulunacak. Buna karşılık GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki katılımcı firma ve fabrikalarda çalışan ve tıbbi bakıma ihtiyaç duyan hastalara, Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi ile üniversite içerisindeki diğer tıbbi tesislerde tıbbi bakım ve sağlık hizmeti sunulacak. Bunun yanında GEBKİM Kimya İhtisas OSB’deki firma ve fabrikalarda çalışanlar, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesindeki Yanık Merkezi’nde, yoğun bakımlarda ve diğer tıbbi tesislerde tedavi olabilecekler.

Sağlık ve eğitimde ortak hedeflerde buluşan GEBKİM Vakfı ile Kocaeli Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda da birlikte çalışacaklar. OSB’deki firmaların çalışanlarına Kocaeli Üniversitesi’nin ilgili birimlerinde, uzman doktor ve sağlık personeli tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri verilecek. Diğer taraftan GEBKİM OSB çalışanları, Kocaeli Üniversitesi’nin çalışmalarını sürdürdüğü İyi Eğitim Merkezi’nde İlk Yardım Eğitimi de alacaklar.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors