Haberler

Üniversitemizin Paydaşlığında Düzenlenecek Kartepe Zirvesi Tebliğ Başvuruları Başladı

Üniversitemizin paydaşlığında gerçekleştirilmekte olan Kartepe Zirvesi'nin ikincisi hayata geçiyor. İlk zirvede "Darbeler ve Demokrasi" temasıyla gerçekleştirilen toplantı bu yıl bir başka önemli konu olan "Göç, Mültecilik ve İnsanlık" başlığıyla hayata geçirilecek.

Entelektüel dünyanın en önemli buluşma merkezlerinden biri olan zirvede, konunun uzmanı birbirinden değerli konuşmacılar misafir edilirken, çok sayıda bilimsel çalışmaya yer verilecek.

Kocaeli Üniversitesi paydaşlığında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek Kartepe Zirvesi, dünyayı ilgilendiren sosyolojik konuları ele almak, sorunlar için yeni çözüm önerileri geliştirmek, insanlığın problemlerine çözüm arayan entelektüelleri buluşturmak ve seslerini yükseltmek misyonu ile hareket ediyor. 26-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirvedeki akademik oturumlar için 27 Temmuz 2018 tarihine kadar sürecek olan tebliğ başvuruları başladı.

Kartepe Zirvesi 2017 Deklerasyonu Tüm Dünya ile Paylaşıldı

İlki geçtiğimiz yıl "Uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu: Küresel Etkiler, Medya ve Demokrasi" temasıyla düzenlenen zirveye, Gunter Verhaugen, İbrahim Kalın, Numan Kurtulmuş yanı sıra 27 ülkeden 187 entelektüel, bilim insanı ve medyacı konuşmacı olarak katılım gösterdi. Dünyada yaşanan darbeler ve 15 Temmuz'un küresel etkileri bilimsel yöntemlerle analiz edildi. Darbelerin önü, arkası, ekonomisi, sosyolojisi, FETÖ gibi din ve duygu istismarına dayanan yapılar deşifre edildi. Zirve kapsamında; konferans, panel, toplantılar ve akademik oturumlardan elde edilen sonuçlar bildirgeye dönüştürüldü ve başta Birleşmiş Milletler olmak üzere dünyadaki pek çok politika yapıcı ve karar alıcı kurumla resmi olarak paylaşıldı.

Bu yıl 26-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Kartepe Zirvesi 2018'in ana teması "Göç, Mültecilik ve İnsanlık" olarak belirlendi. Zirvenin; organizasyon, program, katılımcı bakımından bir önceki yılı aşması bekleniyor. Zirvede, çok sayıda uluslararası üniversitelerden akademisyenler, dünyanın pek çok ülkesinden önemli entelektüeller, Türkiye'nin düşünce insanları, üniversitemizin saygın hocaları düşünce ve önerilerini dünya ile buluşturacaklar.

Kartepe Zirvesi, Sosyolojik Tabanlı En Önemli Zirve Yolunda

Kocaeli Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi İPM, Hacettepe Üniversitesi Göç ve Siyaset Uygulama ve Araştırma Merkezi ile birlikte Birleşmiş Kentler ve Yerel yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Kızılay, İHH İnsani Yardım Vakfı, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD), Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, BM Göç Örgütü, UNESCO, Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği - Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği - UKİD kurumlarının paydaş olarak yer aldığı Kartepe Zirvesi, sosyolojik tabanlı en önemli zirve olma hedefiyle hareket ediyor.

Tebliğ Başvuruları 27 Temmuz'a Kadar Devam Edecek

Kartepe Zirvesi 2018 programı 2 konferans, 2 çalıştay, 8 panel toplantı 11 akademik oturum ve etkinliklerden oluşacak. Kartepe Zirvesi Deklerasyonu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da zirveyi takiben ilan edilecek.

Kartepe Zirvesi akademik oturumları için tebliğ başvuruları alınmaya başladı. www.kartepezirvesi.com adresinde bulunan başvuru bölümünden bildirilerin Türkçe - İngilizce özetleri gönderilerek, 27 Temmuz 2018 tarihine kadar başvurular yapılabiliyor. İzleyici olarak Kartepe Zirvesi'ni takip etmek isteyenler de aynı siteden kayıt oluşturabiliyor.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors