Haberler

ELT Days at KOU II

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü tarafından bugün Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda 16 Mayıs'ta "ELT Days at KOU II" adlı bir etkinlik düzenlendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğe Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Yabancı Diller Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Banu İnan Karagül ve çok sayıda akademisyen ile öğrenci katılırken etkinlikte konuşmacı olarak Çukurova Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zuhal Okan ve Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yasemin Bayyurt yer aldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Elşen Veli, geleceğin inşasında öğretmenlere büyük görev düştüğünü belirtirken, "Eğitim Fakültesi olarak vatanını seven, donanımlı öğretmenler yetiştirmeyi amaç edindik. Bu yıl ikincisi düzenlenen bu panele de büyük önem veriyoruz ve devamının gelmesinin diliyoruz. Panele katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Açılış konuşmasının ardından Çukurova Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zuhal Okan ve Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yasemin Bayyurt, İngilizce Öğretmenliği okuyan öğrencilerin staj döneminde yaşadıkları sorunlar, staj öğrencilerinin sınıf deneyimleri, üniversitede alınan eğitimi mesleki alanda kullanma gibi mesleki alana dair konularda İngilizce sunum yaptı.

Etkinlik soru-cevap kısmının ardından Yabancı Diller Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Banu İnan Karagül'ün konuşmacılara teşekkür belgesi ve plaket vermesi ile son buldu.


Haber: Ayşegül Şahan (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors