Haberler

SANTEK 2017 Kapılarını Açtı

Kocaeli Üniversitesi'nin desteklediği ve çok sayıda firmanın yer aldığı SANTEK 2017 4.Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı bugün ziyaretçilere kapılarını açtı.

SANTEK Fuarında sanayideki tüm yeniliklerin yanı sıra birçok ürün sergilenecek. Fuar 2-4 Kasım tarihleri arasında gezilebilecek. Bu yıl 300 firmanın katıldığı ve 30 bini aşkın kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda Kocaeli Üniversitesi ise Teknoloji Transfer Ofisi ile yerini aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleşen açılışa Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, kaymakamlar, belediye başkanları, il protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

2017'de 2 Milyon İstihdam

SANTEK Fuarının açılış töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Türkiye'nin yaşadığı tüm sıkıntılara rağmen 2017'i iyi bir büyüme oranıyla kapattığını ifade ederek "Büyüme rakamlarında Çin ve Hindistan'dan sonra 3.sıradayız. Ekim Ayında ihracat rekoru kırıldı, 2017'de 2 milyon istihdam oluşturuldu, 2017'nin sonuna doğru ise AR-GE merkezlerimizin sayısı 1000'i bulacak. " dedi. Nitelikli iş gücünün önemli olduğunun altını çizen Işık, "Endüstri 4.0'ın olmazsa olmaz unsuru nitelikli insan kaynağıdır. Bu noktada sanayicilerimiz eğitime yatırım yapmalılar. Kocaeli ekonomisinin %51'i sanayiye dayanıyor. Kocaeli'de böyle bir fuarın olması çok önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, hepimize hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Geçen ve TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz'ün konuşmalarının ardından protokol üyeleri fuarın açılışını gerçekleştirdi. SANTEK 2017'de yer alan firmaların stantlarını inceleyen protokol üyeleri geliştirilen teknolojiler hakkında bilgi aldı.


Haber: Ayşegül Şahan (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors