Haberler

FARK ET AMA SAKIN İHMAL ETME

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonu’nda bugün (15.10.2019) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu (KOÜTBAT) tarafından “Fark Et Ama Sakın İhmal Etme“ adlı bir seminer düzenlendi.

Meme kanserinde farkındalık hedefiyle gerçekleştirilen seminerde Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan konuşmacı olarak yer alırken, Prof. Dr. Zafer Utkan‘ın kanser süresinde tedavisini üstlendiği Burhan Aslan ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan seminerin açılış konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından Meme kanserinin yaygınlaştığını ve erken teşhisin önemini vurguladı. Prof. Dr. Utkan “Meme kanseri konusunda daha çok bilinçlenmeliyiz. Bu hastalığın kadınlarda görülme riski daha fazladır ancak yüzde 1 oranında erkeklerde de görülebilir. İnsan ömrü arttıkça meme kanseri hastalığı arttı bu konuda erken teşhis önemlidir.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

“KANSER HAYATIMI TAMAMEN DEĞİŞTİRDİ”

Kanser Hastası Burhan Aslan konuşmasında erken teşhisin ve doktor tercihinin önemini vurgulayarak “Meme kanseri olduğumu öğrendiğimde ne yapacağımı bilemedim. Bu yüzden Prof. Dr. Zafer Utkan‘a çok şey borçluyum. Doktorun desteği bu anlamda çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hayatımın ne kadar değerli olduğunu hastalığı atlattıktan sonra daha iyi anladım. Yaşamımdaki düzen tamamen değişti. Umudunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin, ben kaybetmedim ve bu hastalığı yendim.” diye konuştu.

Seminer toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haber: Cansel ÖZKAN (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors