Haberler

KOÜ ile İzmit Belediyesi Arasında Sanat Protokolü

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile İzmit Belediyesi arasında sürdürülen sanat işbirliğinin daha da geliştirilmesi ve ileriye taşınması amacıyla 1 Haziran 2017 tarihinde, protokol imzalandı.

Protokolü İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki imzaladı.

İzmit Belediyesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nin uzun süreden beri süren ortak sanatsal faaliyetleri ve işbirliği projelerinden söz eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, önümüzdeki süreçte de İzmit Belediyesi ve Fakülte arasındaki ortaklığın devam edeceğini müjdeledi. Sanatın halkla buluşmasının önemine vurgu yapan Doğan, bunun gerçekleşmesinde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki ise, bugüne kadar gerçekleştirilen sanatsal etkinliklerin artarak devam edeceğini belirterek, "Hem üniversitemizin hem de belediyemizin ortak yürüteceği bu çalışmalar ile birlikte İzmit sanatla buluşmaya devam edecek" dedi. İki kurumun ortak yürüteceği sanatsal faaliyetlerin esaslarının yer aldığı protokole göre önümüzdeki günlerde halka açık olarak Müzik, Resim ve Performans sanatları alanında etkinlikler düzenlenecek.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors