Haberler

Teknoloji Fakültesi'nde Kariyer Günü

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Farabi Konferans Salonu'nda dün (24.10.2018) Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğiyle Novares Firması tarafından "Firma Tanıtımı ve Kariyer Günü" etkinliği gerçekleştirildi.

Öğrencilere kendi firmalarının amaç ve vizyonlarını anlatmak amacıyla düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak Novares Firması çalışanlarından, Şeyma Tataş, Orkun Orat, Ali Kamil Askara ve Burak Balıbaş katıldı.

Eğitim Sonrası Staj İmkanı
Program süresince katılımcılara Novares Firması ve otomotiv plastik ürünleri imalatı sektöründeki faaliyetler hakkında bilgiler verildi. Otomotiv plastik üreticileri arasında ilk 10'da yer aldıklarını belirten Şeyma Tataş "Ar-Ge merkezimizde personellerimize doktora ve yüksek lisansa teşvik anlamında yönlendirmelerimiz bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.

Öğrencilere Novares Firması'ndaki staj imkanları hakkında bilgi veren Burak Balıbaş ise "İş yeri bazında biz stajyere iş vermekten çekinmiyoruz. Hem onlar kazanıyor hem biz kazanıyoruz." dedi. Etkinlik, soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

Haber: Aslı Adıgüzel- Berkay Ramazan Akçalık (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors