Haberler

Kocaeli Üniversitesi Vatan Nöbetinde

15 Temmuz hain kalkışmasının ikinci seneyi devriyesinde üniversitemiz, ilimizde düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"ne katılarak vatan nöbeti tuttu.

251 şehit verdiğimiz hain kalkışmanın yıl dönümünde düzenlenen etkinlikler kapsamında bugün (15 Temmuz 2018) 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda anma programı düzenlendi. Üniversitemizden; Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü başta olmak üzere Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Müdürler ile çok sayıda akademik ve idari personelin katılım gösterdiği anma töreninde 15 Temmuz şehitleri bir kez daha anıldı.

Ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini ortadan kaldırmaya yönelik iki yıl önce gerçekleşen hain kalkışma sonrası milletimizin destansı kahramanlık zaferi sergilediği 15 Temmuz'un yıl dönümünde ülkemizin dört bir tarafında anma programları düzenlendi. İlimizde 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda gerçekleşen törene Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Milletvekilleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, EDOK Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, il protokolü, şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

251 şehidin isminin tek tek okunduğu anma programı saygı duşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Anma programında protokol konuşmalarını ise Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yaptı. Bir kez daha demokrasi vurgusu yapılan konuşmalarda aziz milletimizin hainler karşısında asla boyun eğmediği ve eğmeyeceği aktarıldı.

Ülkemizin dört bir tarafından ilimize gelen 251 hafızın Kuran-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirdiği programda, "Şehitlerimiz için bir Yasin de sen oku" etkinliği kapsamında okunan binlerce Yasin-i Şerif'in duası yapıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın hitaplarının da canlı olarak yayınlanması ardından protokol, katılımcıları selamladı.

Anma programında Aslanberk Sultanbekov, Grup Tillo ve Ömer Karaoğlu konser verirken Halil Necipoğlu ilahi söyledi. Dursun Ali Erzincanlı'nın şiir dinletisi ile katılım gösterdiği programda, Hafız Enes Özsoy Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi. Sabah namazına kadar süren anma programı, ikramlar ile son buldu.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors