Haberler

KOÜ’den Örnek Proje

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Aderans” ekibinin, 2017-2018 güz döneminde Kasım ayında Akşemsettin İlkokulu’nda başlattıkları toplumsal-sosyal sorumluluk projesi 2018-2019 bahar dönemi Şubat ayında tamamlandı.

Proje kapsamında Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri tamamen kendi imkanları ile ilkokulda bulunan atıl bir sınıfı Etkinlik Sınıfı olarak tasarlayarak ilkokul öğrencilerinin boş vakitlerini değerlendirebilecekleri bir mekana dönüştürdü.

Kocaeli Akşemsettin İlkokulu’nda dün (28.03.2019) Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Aderans” ekibinin çalışmaları sonucunda hazırlanan sınıf açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Zeren, önceki Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı, Mimarlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Oya Şenyurt, Akşemsettin İlkokulu Müdürü Mikayil Bülbül, Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Serkan Yazar, Şehit Öğretmen Erkan Aydın Ortaokul Müdürü Turgay Çelik, Proje Koordinatörleri: Doç. Dr. Rüveyda Kömürlü, Doç. Dr. Neslihan Türkmenoğlu Bayraktar, Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Şener ile Proje Yürütücüleri: Mimarlık Bölümü öğrencileri Tuğba Ergül ve Selinay Kılıç katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Akşemsettin İlkokulu Müdürü Mikayil Bülbül, “Üniversite öğrencilerimizle bir yıl önce okul bahçemizin duvarlarının güzelleştirilmesi projesinde de çalıştık. Okul ve bireysel olarak yaptıkları işleri takdir ettiğimi her fırsatta belirttim. Kendilerine boş bir sınıf olduğunu ve burada farklı çalışmalar yapmak istediğimi anlattım. Gençlerimizin de olumlu düşünceleri sonucu çalışmalar başlamış oldu. Sınıfta gerçekleştirilen her çalışma gençlerimizin emeğidir. Ellerine, kollarına, emeklerine, yüreklerine sağlık. Katkısı olan herkese okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ederim.“ dedi.

Dekan Prof. Dr. Muzaffer Zeren, katkılarından dolayı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı, Proje Koordinatörleri ve yürütücülerine teşekkür ederek, “Projenin toplumsal sorumluluk projesi olduğunu belirtmek isterim. Akşemsettin İlkokul Müdürü Mikayil Bülbül’e proje için sağladıkları katkılardan dolayı ve gençlerimize böyle bir fırsatı sunduklarından dolayı teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Sınıf projesini gerçekleştirirken ki aşamaları anlatan Mimarlık Bölümü öğrencileri Tuğba Ergül ve Selinay Kılıç slayt sunumu gerçekleştirdi. Açılış töreni, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Zeren’in proje kapsamında çalışan öğrencilere sertifika takdim etmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haber: Kaan TÜRKER (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors