Haberler

Gölcük Yöresi Müzik Videosu ile Tanıtım Çalışması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Bağcı ve Projenin Belediye Yürütücüsü Afak Meydanlı Radyo K.İ.'nin Güne Bakış programına konuk olarak Gölcük Vizyon 2023 kapsamındaki "Gölcük Yöresi Müzik Videosu ile Tanıtım Çalışması" projesi kapsamında bilgi verdi.

Afak Meydanlı, "Gölcük yöresine özgü türkülerin ve Gölcük yöresinin tanıtılması asıl amacımız. Projemizin Gölcük yöresine, Kocaeli bölgesine, Kocaeli Üniversitesi camiasına ve seçilen türküler niteliği dolayısıyla da tüm vatandaşlarımıza hitap ettiğini söylemek mümkün." ifadelerini kullandı.

Projemize Herkesi Çağırıyoruz

Yrd. Doç. Dr. Hakan Bağcı, öğrencilerin ve yöre insanlarının çalgı ve sesleriyle ses kayıtlarında ve videolarda yer alacağını belirtirken "Projeye seçeceğimiz kişilerin; yetenekleri, iş yapabilirlikleri, projenin amacına hizmet edebilecek durumlarının olması yeterli. Herkesi projemize çağırıyoruz." dedi.

Yrd. Doç. Dr. Bağcı, "Günümüzde sosyal medya, büyük bir güç halinde. İnternette yayımlanan videolar yoluyla, televizyonda hiç görmediğimiz müzik videolarını tanıtıyoruz. Kocaeli Üniversitesi'nin de bu sayede tanınırlık derecesinin artacağını düşünüyorum" dedi.

Gölcük Vizyon 2023, Her Türlü Projeye Açık

Gölcük Vizyon 2023'ün her türlü projeye açık olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Hakan Bağcı, Gölcük Belediyesi'nin kente faydası olacağını düşündüğü tüm projelerin hayata geçirilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını aktardı.

Afak Meydanlı, projelerin Gölcük'ün sosyal ve kültürel yapısının ortaya çıkarılması bakımından büyük katkılarının olduğunu belirterek projelerinin devamının geleceğini umut ettiğini sözlerine ekledi.


Haber: Merve Özboyacı (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors