Haberler

BEST 13-14 Mart'ta KOÜ'de Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen BEST (Biomedical Engineering System and Technology" etkinliği 13-14 Mart tarihleri arasında Teknoloji Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Biyomedikal mühendislik sektörüne ait firmaların katıldığı ve öğrencilere hem sektörü hem de onlardan beklentileri anlattıkları etkinliğin açılış konuşmasını, Denizcilik Fakültesi Dekanı ve Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Gündoğdu yaptı. Biyomedikal Mühendisliği'nin 1970'li yıllarda ABD'de başladığını veçokyeni bir mühendislik olduğunu belirten Prof. Dr. Gündoğdu, Biyomedikal sektörüne ait firma yöneticilerinin burada öğrenciler ile bulunmasının büyük önem taşıdığını ve öğrencilerin bu fırsatı iyi değerlendirmeleri gerektiğini aktardı.

İki gün süren ve biyomedikal sektörünün önemli firmalarının yer aldığı etkinliğe konuşmacı olarak, Bayer Pharma'dan Oğuz Mülazımoğlu, Siemens Healthcare'den Gürdal Şahin, Medtronic'den Suat Soylu, Acıbadem Sağlık Grubu'ndan Hakan Evsine, 4C Medikal'dan Merve Gürlüler Demir katıldı. Öğrenciler firma yetkilileri ile bire bir görüşme şansı bularak, birlikte biyomedikal sektörünün durumunu ve merak ettikleri soruları sorma fırsatı buldular.


Haber: Tolga Nehbit (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors