Haberler

Enerji Vizyonu ve Enerji Ar-Ge Çalışmaları

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu'nda Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü tarafından organize edilen ve Hayat Kimya A.Ş. çalışanları tarafından verilen "Enerji Vizyonu ve Ar-Ge Çalışmaları" konulu seminer düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment KARAKAŞ, Akademisyenler ve çok sayıda öğrencinin katıldığı etkinlikte, Hayat Kimya A.Ş. Kâğıt Üretim Müdürü Yaşar GÜLOĞLU, Enerji Üretim Mühendisi Engin ALBAYRAK ve Yetenek Kazandırma & İç İletişim Uzmanı Segah SAVAŞIR Hayat Kimya A.Ş.'de staj imkanları, Kağıt Üretim Prosesi ve Kağıt Üretiminde Enerji Verimliliği konularını ele aldılar.

Segah SAVAŞIR yaptığı konuşmada öğrencilerin Hayat Kimya A.Ş.'de zorunlu ya da gönüllü olarak staj yapabileceklerinden ve Hayat Kimya A.Ş.'nin Stajer kabulünde izlediği süreçten bahsetti. Hayat Kimya'nın staj başvurularının 17 Mart'a kadar devam ettiğini kaydeden SAVAŞIR, Kocaeli Üniversitesinden çok sayıda başvuru beklediklerini söyledi. Kağıt havlu yapımında selüloz kullanımının halk tarafından eleştirildiğini belirten Kağıt Üretim Müdürü Yaşar GÜLOĞLU, doğaya dost olan bir kuruluş olduklarını ve kağıt üretimi için kesilen ağaçların yerine daha fazla sayıda ağaç diktiklerini ifade etti.

Enerji Üretim Mühendisi Engin ALBAYRAK ise Kağıt Üretim sektöründe Enerji Verimliliği Uygulamaları ve Enerji Yönetimine yönelik Ar-Ge çalışmalarından bahsetti. Sanayide ve binalarda Enerji Verimliliğinin bilinçli bir şekilde yapılabilmesi için bu konuda eğitim verilmesinin şart olduğunu kaydederek enerji verimliliğine olan farkındalığın artırılması gerektiğini ifade etti.

Seminer, Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment KARAKAŞ'ın konuşmacılara teşekkür belgelerini takdim etmesiyle son buldu. Seminer sonunda öğrenciler Hayat Kimya A.Ş.'de staj yapma imkânı kazanabilmek için Vaka Çalışmalarına katıldılar.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors