Haberler

Üniversitemizde Yazar Çalıştayı Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde dün (20.12.2018) Elsevier Yayınevi ve Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığının işbirliğiyle “Yazar Çalıştayı” adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Elsevier Firmasından Saide Sak’ın katılmasının yanı sıra akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Tüm yayınlar arasından ayırt edilebilecek yayınlar yapmanın zorluğundan da söz eden Sak,” Yayın bittikten sonra da zorluk devam ediyor. Bu zorlu süreçte, sizlere ipuçları vererek işinizi kolaylaştırmak amaçlarımızdan biridir. Zaman kısıntısına girmeden, araştırma ve yayına girme sürecini başından takip edersek işimiz hafifleyebilir. Sabırlı olmalıyız ve bu süreçlerin farkında olmalıyız.” İfadelerini kullandı.

Konuşmasına devam eden Saide Sak, “Çalışma konusunun belirlenmesi oldukça önemlidir. Bulunan konu orijinal, nitelikli, güçlü etki yaratabilen bir alandan olmalıdır. Makalenin istenilen formatta olabilmesi uzun süreler alabiliyor. Çok fazla okuyup araştırırsanız önceden yolunuzu çizmiş olursunuz. Dolayısıyla çözüm sunacağınız problemi bulabilmeniz için literatür taraması bunun sonucunda da bu yayınları okumanız gereklidir.” ifadelerini kullandı. Etkinlik Saide Sak’ın konuşmasının ardından öğrencilerin soru-cevaplarıyla sona erdi.

Haber: Aslı Adıgüzel (RADYO K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors