Haberler

Geçmişten Geleceğe 19 Mayıs

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Seminer Salonu’nda dün (15.05.2019) Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir panel gerçekleştirildi.

Panele Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Demir, Türkiye Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği Onursal Başkanı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Danışma Kurulu Başkanı Şefik Sivrikaya, Beden Eğitimi Öğretmeni-Milli Atlet Ülkü Otay, Beden Eğitimi Öğretmeni ve Milli Basketbolcu Dirayet Yıldırım, Beden Eğitimi Öğretmeni ve iş adamı Abdülkadir Akdeniz, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Prof. Dr. Hakan Demir yaptı. Demir, 19 Mayıs 1919’un 100. yılı olduğunu belirterek “Milletler için önemli ve bizim için de dönüm noktalarından bir tanesi olan gündür 19 Mayıs. Başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve bu yolda şehit olmuş tüm vatanseverleri, Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle ve saygıyla anmak istiyorum. Onlar olmasaydı bizler buralarda nefes dahi alamıyor olacaktık. Çünkü bildiğiniz gibi bütün dış güçler yurdumuzu işgal etmek için el birliğiyle Anadolu’yu işgal etmişlerdi. Bu hal içerisinde Atatürk, bu işin İstanbul’dan olmayacağını anlayarak Anadolu’ya yol almaya ve Anadolu’da bu mücadeleyi başlatma karar verdi. Bu mücadelenin başlangıcı olarak biz 19 Mayıs’ı görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Müzik dinletisiyle devam eden etkinlikte Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Özlem Töre ve Oğulcan Kasımlı Fikrimin İnce Gülü, Bülbülüm Altın Kafeste, Anlıyorsun Değil Mi? ve Kara Sevda şarkılarını seslendirdi. Müzik dinletisinin ardından oturum başkanlığını Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Rıza Erdal’ın üstlendiği panelde, konuklar eski 19 Mayıs’ta neler yapıldığını anlattı.

Etkinlik, konuşmacılara çiçek takdimi ile sona erdi.

Haber: Kaan Türker (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors