Haberler

KOÜ'de Ameliyathane ve Yoğun Bakım Ünitesi Açılışı Yapıldı

Başiskele Belediyesi'nin katkıları ile Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yenilenen ameliyathane ve yoğun bakım ünitesinin açılışı dün (09.03.2017) gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır, Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ile öğretim üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen açılış ile birlikte 60 hastaya cerrahi müdahale yapılmasını sağlayacak ameliyathane ile ameliyat sonrası bakım noktasında en modern olanaklara sahip yoğun bakım ünitesi hizmete girdi.

Açılış öncesi gerçekleştirilen konuşmalarda Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, her daim halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla çalıştıklarını belirterek, "İnsana hizmet zor. Bu sebeple sağlık hizmetlerini üst düzeyde yapmak gerekiyor" dedi. Tıp Fakültesi'nin olası Marmara depreminde ana merkezlerden bir tanesi olarak hizmet edeceğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, "Olası bir afet halinde aziz milletimizin sığınacağı en güvenli limanlardan olan, ülkemizin her noktasından alanında uzman hekimlerimize şifa bulmaya gelen hastalarımızı misafir eden, araştırma ve uygulamaları ile gurur veren hastanemizin, alanında öncü hizmetleri sunacağı ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinin yapımında başta Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz olmak üzere, emeği geçen herkese en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

İnsana yapılan yatırımın dünya ve ahirette karşılığının mutlaka geleceğini ifade eden Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, "Burada yapmış olduğumuz hizmetin karşılığında onlarca yüzlerce binlerce insan beden sağlığına kavuşacak" şeklinde konuştu. Başkan Ayaz, her zaman Kocaeli Üniversitesi'ni desteklediklerini ve desteklemeye de devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk ise hastanenin durumu ile ilgili bilgilendirme de bulundu. Yapılan yeniliklerin yanı sıra, 2017 yılı içerisinde yapılması hedeflenen projelere de değindi.

Açılış konuşmalarının ardından ameliyathane ve yoğun bakım ünitesinin açılışı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Açılış ardından protokol üyeleri yenilenen ameliyathane ve yoğun bakım ünitesini gezdi.


Haber: Tolga Nehbit (BHİ)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors