Haberler

2020 Nature Indeks Sıralamasında Kocaeli Üniversitesi'nin Başarısı

Bağımsız uzmanların hakemliğinde seçilen doğa bilimleri alanında 82 adet bilimsel dergi yer alan, Dünyanın prestijli bilim indekslerinden Nature İndeks doğa bilimleri alanında (PhysicalSciences, Life Sciences, Earth and Environmental Sciences, Chemistry) en üst düzey bilimsel dergilerde yayınlanan makale sayılarını ve yazarların çalıştığı kurumları göz önüne alarak 2020 yılı ülke ve üniversite sıralamalarını açıkladı.

Nature İndekste yer alan dergilerde 1 Aralık 2018 - 30 Kasım 2019 tarihleri arasında doğa bilimleri alanında yayınlanan tüm araştırma makaleleri incelendiğinde Kocaeli Üniversitesimiz ülkemizdeki tüm üniversiteler arasında 8. Sırada yer aldı.

Prof. Dr. Veli, "bu başarıda Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hayriye Sundu Pamuk'un ve Doç. Dr. Oktay Cebecioğlu'nun ve Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Bülent Kara'nın katkıları büyük olduğunu ifade etti.

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, Nature İndeks'in önemine değinerek "Araştırma Üniversitesi olma yolunda emin adımlarla hızla ilerleyen ve 2019-2023 Stratejik Planında temel hedefleri arasında "bilinirliğini ve akademik üretimini arttırmak" olan Kocaeli Üniversitemiz için bu başarı oldukça önemli ve gurur vericidir" dedi.

https://www.natureindex.com/annual-tables/2020/institution/academic/all/countries-Turkey


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors