Haberler

Yeniden 19 Mayıs Ruhuyla

Kocaeli Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında dün (17.05.2017) Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda "Yeniden 19 Mayıs Ruhuyla" adlı konferans düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Atatürkçü Düşünce Kulübü Danışman Hocası ve Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esma Torun Çelik, 19 Mayıs'ın önemine değinerek bu günün sadece Türk Ulusu'nun yeniden doğuşu olmadığını aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk'ün de bu günü doğum günü olarak kabul ettiğini kaydetti.

19 Mayıs Ruhunun Yaşatılabilmesi İçin Her Türk Genci Nutuk'u Okumalı

Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Yıldız ise "Nutuk'un yazılma amacı gençlere mücadele ruhunun aşılanmasıdır. Yeniden 19 Mayıs ruhunun yaşatılabilmesi için her Türk genci Nutuk'u okumalı" derken Mustafa Kemal Atatürk'ün hem Türkiye'de hem de dünyada birçok hayranının olduğuna vurgu yaptı. Farklı ülkelerin vatandaşlarının Mustafa Kemal Atatürk hakkında söylemiş oldukları sözleri aktaran Prof. Dr. Kürşat Yıldız, gençlerin her durumda Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal birlik ve bütünlüğünü her durumda korumaları gerektiğini aktardı.

Umutsuz Durum Yoktur, Umutsuz İnsan Vardır

Prof. Dr. Kürşat Yıldız, "Hepimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü örnek alalım, onun gibi düşünelim ve 19 Mayıs ruhunu sonsuza kadar yansıtalım" diyerek Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerinin korunması için "Türklük" bilinciyle milletin birleştirilmesi gerektiğini ifade etti.


Haber: Merve Özboyacı (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors