Haberler

Kavramdan Biçime Yolculuk II Çalıştayı Üniversitemizde Gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ile Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ortaklığında gerçekleştirilen "Kavramdan Biçime Yolculuk" Çalıştayı'nın ikincisi 8-9 Mart 2018 tarihlerinde düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde, ikincisi yapılan "Kavramdan Biçime Yolculuk" Çalıştayı'nda öğrencilere, iç mimarlık tasarım eğitimi sırasında karşılaşacakları yaratıcı düşünme biçiminin ve özgün, yenilikçi tasarımlar yapabilme yetisini kazandırmak için kavram geliştirme yönteminin öğretilmesi ile çağın gerektirdiği yaratıcı biçimde düşünmenin benimsetilmesi hedeflendi.

Çalıştayın ilk gününde Yrd. Doç. Dr. Özgü Özturan, Öğr. Gör. A. Hikmet Başaytaç ve Arş. Gör. Pelin Kaya, kavramdan biçim oluşturmaya yönelik sunu ve söyleşiler yaparken KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık öğrencileri ve yürütücü hocalar Doç. Dr. Didem Erten Bilgiç, Yrd. Doç. Dr. Özgü Özturan, Öğr. Gör. S. Ahmet Çağlayan, Öğr. Gör. A. Hikmet Başaytaç, Arş. Gör. Eda Ölçer ve Arş. Gör. Pelin Kaya tarafından kavramdan biçim oluşturmaya yönelik atölye çalışmaları yürütüldü.

İkinci günde öğrencilerin yapmış olduğu çalışmaların teslimi, çalıştayın değerlendirilmesi-kapanış ve çalıştay sergisi ile çalıştay tamamlandı. İkincisinin Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirildiği çalıştayın diğer üniversitelerin de katılımıyla geleneksel hale getirilerek yılda iki kez yapılması planlanıyor.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors