Haberler

14 Mart Tıp Bayramı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan bugün (13.03.2020), Buse Karakulak ve Dilan Kaya’nın sunduğu Güne Bakış programına konuk olarak, 14 Mart Tıp Bayramı’na ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Odak Nokta Öğrencilerimiz”

Prof. Dr. Utkan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde “Tıp Bayramı” kapsamında amacına uygun ve faydalı etkinlikler düzenlediklerine vurgu yaparak, “Sadece bir gün olarak değil, sağlık haftası olarak baktığımız Tıp Bayramı; sağlıkla ilgili sorunların gündeme getirildiği, farkındalık yaratıldığı bir haftadır. Her sene 14 Mart’ta kutlanan bayramı, sağlık çalışanlarının sorunlarının, çalışma tempolarının, performanslarının bu vesileyle duyurulmasını sağlayan bir hafta olarak nitelendirmekteyiz. Üniversitemiz bu bağlamda güzel ve başarılı işler ortaya koymaktadır. Fakültemiz bu etkinlikleri düzenlerken odak nokta olarak öğrencileri almaktadır. Öğrenciler ise bu kapsamda üye oldukları kulüpler ile hazırladıkları konferanslar düzenlemektedir. Bunun yanında geçmiş senelerden beri yaptığımız ve gelenekselleşen Türk Müziği Korosu’nun gösterileri olmaktadır. Bununla hem sanatsal hem de bilimsel çalışmaların bir araya gelmesi amaçlanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“Eğitimimiz Oldukça İyi”

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi çalışmalarına da değinen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, “Öncelikle fakültemizin eğitiminin oldukça faydalı ve doyurucu olduğunu belirtmek isterim. Öğrencilerden aldığımız geri bildirimlerden de bunu görmekteyiz. 2011’li yıllarda akredite edilen çok az sayıdaki tıp fakültelerinden birisi olan fakültemizin eğitim süresi olan 6 yıllık süreç bittikten sonra yeniden akredite süreci gündeme gelmiştir ve fakültemiz 2018 yılında yeniden akredite edilmesi ile kendini ispatlamıştır. Bu durum tıp eğitimindeki gerekli olan temel standartları yakaladığımız ve yerine getirdiğimiz anlamını taşımaktadır. Bundan sonraki dönemlerde de eksiklerimizi göz önünde bulundurup, onlar üzerine yoğunlaşmayı ve daha da iyileşmiş, gelişmiş bir fakülte olma yolunda ilerlemeyi amaçlamaktayız. Aynı zamanda biz hastanemizle birlikte ortak çalıştığımız için öğrencilere hastalarla daha erken tanışma fırsatı sunmaktayız. Bu gerçekten çok önemli bir husus olup her tıp fakültesinde bulacağımız bir imkan değildir. Bunun yanında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin hemen hemen her branşında hocalarımızın bulunması da bir avantaj olup, aynı zamanda eğitime, araştırmaya ve hizmete verilen önemi göstermektedir. Bu koşullarda verdiğimiz eğitimin şüphesiz kaliteli olduğunu söylemek isterim.” dedi.

Haber: Buse Karakulak (Radyo K.İ.)


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors